کرکره ها انواع مختلفی دارند که میتوان به کرکره اتوماتیک و کرکره برقی ، درب نفررو ،تیغه ترک الوسل اشاره کرد

جنس تیغه ها از فولاد آب کاری شده می باشد که در مقابل ضربه مقاوم و غیر قابل اشتعال بوده و با پتک به راحتی نمیشکند و کارشناسان ما بر این باورند رقابت در عرصه جهانی حاصل نمیشود مگر با زخمت و پشتکار و استفاده از ابزارآلات درجه یک و مواد مناسب برای جلوگیری از هدر رفت پول و سرمایه

کرکره پنجره

نمومه کارهای تیغه کرکره برقی در ایران:

۱- نمونه تیغه الوسل ترک اجرا در نیاوران پروژه آقای محمدی ۲- تیغه رول گیتر در تبریز نصب و اجرا توسط شرکت نوین گیت ۳- پروژه پارک آبی آزادگان در جاده کرج نصب کرکره برقی (اتوماتیک)

۴- شرکت داتیس خودرو در ملارد که نصب کرکره شفاف یا پلی کربنات بود ۵- شرکت ایران خودرو دیزل که نصب یک راهبند فک ایتالیا مدل ۸۴۰

درب اتوماتیک کرکره ای

درب اتوماتیک کرکره ای

طبق قوانین شهرداری ساختمان ها برای دربهای پارکینگ خود موظف به استفاده از کرکره برقی هستند اما یک مورد که باعث تردید سازندگان برای استفاده از آن می شود امنیت پایین تیغه کرکره های آلومینیومی است . شرکت نوین گیت با ساخت و تولید و ارائه کرکره برقی با تیغه فولادی توانسته است این مشکل را برطرف کند و  کرکره اتوماتیک پارکینگ علاوه بر مورد فوق باید از استاندادهای خاصی را دارا باشد لذا میزان استفاده و کارکرد این کرکره ها به مراتب بیشتر از کرکره های در محل رستوران ها مراکز خرید است .

موتور کرکره برقی باید توان تحمل و کشش تیغه هارو در مدت عمر تعیین شده داشته باشد لذا موتورها بسته به وزن تیغ ها از ۱۵۰ نبوتن شروع شده و تا ۱۲۰۰ نیوتن موجود می باشد.

امنیتی که کرکره اتوماتیک دارد به مراتب بالاتر از کرکره های معمولی است که در اکثر مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد . بحث امنیت و کارکرد کرکره برقی هم برای کسی پوشیده نیست لذا چرا که شما دیگر برای بالا و پایین آوردن کرکره نیازی به استفاده از توان فیزیکی ندارید بلکه فقط با یک ریموت خیلی راحت می توانید یک کرکره بزرگ را بالا و پایین ببرید ؛ آن هم در زمانی بسیار کم و اندک که اصلا قابل مقایسه با قبل نیست . از نظر زیبایی و شیک بودن هم به مراتب کرکره برقی نسبت به سایر مدل ها سرتر می باشد . چه بسا که اگر در ساخت یک کرکره برقی اگر از تیغه های پانچ شده کرکره برقی و یا تیغه های رنگی کرکره برقی استفاده نمایید زیبایی آن دو چندان خواهد شد . برخی از مدل های اولیه کرکره برقی از نظر ایمنی و نفوذ پذیری بسیار ضعیف و نا ایمن بودند و نمی شد که روی آن حساب باز کرد و اصلا فرد قید استفاده از کرکره برقی را می زد .

 کرکره برقی اتوماتیک یا کرکره برقی نوعی کرکره می باشد که به وسیله یک موتور و قدرت برق کار می کند و به صورت عمودی بالا و پایین می شود .کرکره اتوماتیک با موتور کوچکی کار میکند که  کرکره اتوماتیک با  فشار یک دکمه  باز و بسته می شود. موتورکرکره اتوماتیک را می توان به منبع برق شهری و یا می توان با کمک انرژی های طبیعی مانندانرژی خورشید باز کرد.کرکره اتوماتیک با استفاده از کنترل از راه دور کوچک و یا یک پانل که در داخل محل نصب کرکره برقی قرار دارد،کار می کند و در جایی دیگر اداره می شود. مهمترین مزیت اصلی  کرکره اتوماتیک فراهم کردن راحتی شما در برقراری امنیت و نیروی فیزیکی می باشد. شما می توانید باز یا بسته شدن را دقیقا همانطور که می خواهید انجام دهید با فشردن یک دکمه، بدون توجه به جایی که در آن قرار دارید.

کرکره اتوماتیک بر روی پارکینگ ها، مراکز تجاری ,صنعتی و… و ورودی هایی از آن دست نصب می گردند تا از ورود افراد ، نفوذ نور خورشید باد باران و صدا جلوگیری کنند.

کرکره اتوماتیک - نوین گیت

 

همان طوری که از تیتر می بینیم درب کرکره اتوماتیک همان کرکره مغازه سنتی خودمان است.در زمان قدیم کرکره های مغازه ها به صورت دستی جابجا می شد و به دلیل سختی درجابجایی و روغن کاری مداوم و نداشتن شکلی زیبا و نیز ایمن نبودن آن کرکره اتوماتیک به بازار آمد و از مهمترین کاربردش حذف سختی جابجایی با نیروی فیزیکی آن برای بازو بسته کردن امروزه با فشار یک کلید این امر انجام می شود و دید داخل را کاملا پنهان می نماید ( به غیر از موارد خاص که از تیغه شفاف یا پلی کربنات استفاده شود ) و به غیر از موتور نمی توان ان را بالا و پایین کرد.
کرکره اتوماتیک را به جهت استفاده از برق برای روشن شدن موتور به اسم کرکره برقی هم می نامند و میتوان این محصول را برای درب تمامی فروشگاهها ، مغازه ها ،پارکینگهای مسکونی و تجاری وهمچنین دکه های شهرداری و ماشینهای حمل و پخش مواد غذایی استفاده کرد.

کرکره اتوماتیک را با استفاده از کنترل از راه دور(ریموت) به راحتی می توان باز و بسته کرد و دیگر مثل قدیم نیاز به قدرت دست و استفاده از نیروی انسانی ندارد. مزیت اصلی کرکره اتوماتیک فراهم کردن آسایش و راحتی کاربران است.

مزیت های کرکره های برقی نسبت به نوع سنتی و قدیمی :

– باعث زیبایی و آراستگی پارکینگ منازل و یا فروشگاه می شود.

– به راحتی قابل شستشو می باشد.

– تنوع رنگی آن زیاد است تا آنجایی که می توان در دکوراسیون فروشگاه یک هارمونی چشم نواز ایجاد کرد.

– از امنیت بیشتری نسبت به کرکره های سنتی برخوردار است و به آسانی نمی توان آن را خراب کرد.

– کار با آن راحت تر است زیرا نیازی به قفل کردن ندارد.

– مناسب برای شرایط آب و هوایی مختلف می باشد.

– قابلیت باز و بسته شدن دستی در صورت قطع برق را دارد.

– استفاده نکردن از نیروی انسانی و باز و بسته شدن با ریموت